Tromsøbadet stengte midlertidig den 25. mars på bakgrunn av regjeringens nye smittevernreglene. Nå er det mulig å bestille tid til rehabilitering og opptrening i mindre grupper med PT på kanten.
Publisert: tirsdag 30. mars 2021
I regjeringens nye smittevernreglene ble følgende aktiviteter unntatt fra stengingen av svømmeanlegg:
I etterkant av regjeringens pressekonferanse har mange tatt kontakt med oss og bedt om å få mulighet til å fortsette med individuell opptrening og rehabilitering i både helse- og idrettsbassenget.
Nå har vi satt opp et tilbudt for de som har et medisinsk behov for bassengtrening.
Pris: Drop- in billett eller klipp, ledsager får gratis tilgang
Varighet: 1 time
Vanntrening gir liten belastning og egner seg derfor spesielt godt til opptrening etter skader.
Denne treningsgruppen passer perfekt for deg, som har et medisinsk behov for trening i basseng eller trenger opptrening etter skade. Våre dyktige PTer vil være tilgjengelig under timen for å veilede treningen.
PRAKTISK INFORMASJON:
Trening i varmt vann er helsefremmende. Helsebassenget holder 34 varmegrader og er 1-1,6 meter dypt.
Denne treningsgruppen passer perfekt for deg, som har et medisinsk behov for trening i basseng eller trenger opptrening etter skade. Våre dyktige PTer vil være tilgjengelig under timen for å veilede treningen.
PRAKTISK INFORMASJON:
Ledes av spesialfysioterapeut innen kvinnehelse. Kurset varer 60 minutter og kurset går over 8 uker.
Dette er et kurs som ledes av psykomotorisk fysioterapeut med lang erfaring innen kvinnehelse og behandling av gravide og nybakte mødre. Kurset er lagt opp slik at du som gravid, uansett hvilken fase du er i, får tilrettelagt trening og om nødvendig individuell oppfølging.